-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Warsztaty żywieniowe
(Zam: 04.02.2019 r., godz. 02.04)

Drodzy Rodzice, Dnia 30 stycznia 2019 roku, odbyły się w żłobku pierwsze tego rodzaju warsztaty żywieniowe dla dzieci. W ramach programu Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy, warsztat z dziećmi w Grupie SŁONECZEK i BIEDRONECZEK poprowadziła Pani Magdalena - dietetyk.

Chcemy, by nasze warsztaty żywieniowe były ciekawe i inspirujące.
Wiemy, jak wielką wartość w dzisiejszych czasach ma świadomość żywieniowa. Warto kształtować ją od najmłodszych lat. Dlatego na naszych warsztatach żywieniowych chcemy pokazać dzieciom dobre wzorce oraz jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe.

Gotowanie z dziećmi to niedoceniane, a jakże wartościowe zajęcie!

To nie tylko ogromna frajda i radość, ale również nauka i przełamanie barier związanych z obawą przed niektórymi grupami żywności. Najlepszy sposób aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić do ich spożywania, to nauka poprzez zabawę oraz wspólne gotowanie!

Dzięki naszym nowatorskim warsztatom, dzieci mają szansę dotknąć, powąchać i obejrzeć z bliska produkty spożywcze, a także poznać ich historię w zabawnej formie animacji i zabaw językowych. Kontakt bezpośredni z „pierwotną” formą produktów sprawia, że maluchy przełamują niechęć i strach przed żywnością, której na co dzień nie jadają. Aktywne uczestnictwo w przygotowywaniu potraw, dowartościowuje i daje poczucie samodzielności.

Celem warsztatów Żywieniowych jest w szczególności podnoszenie świadomości zdrowotnej dzieci, przechodzenie na wyższe poziomy rozwoju poznawczego poprzez ćwiczenie różnych funkcji i wreszcie kształtowanie praktycznych umiejętności samoobsługowych dzieci w wieku żłobkowym. Warsztaty kulinarne to idealny pomysł na twórcze spędzenie czasu dla dziecka. W miłej atmosferze dzieci uczą się pracy w grupie, zdobywają doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawią. Celem zajęć jest przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Zwieńczeniem zajęć jest wspólna konsumpcja przygotowanych potraw. Wspólne przyrządzanie posiłków będzie również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

Wkrótce kolejne warsztaty w Grupie MOTYLKÓW i ŻABEK.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 04.02.2019 r., godz. 02.04
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 04.02.2019 r., godz. 02.06
Liczba odwiedzin: 259