-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Wyjątkowy dzień w legionowskim żłobku
(Zam: 22.01.2020 r., godz. 23.51)

Dzień Babci i Dziadka w Legionowskim żłobku był w tym roku niezwykły. Na wydarzenie, które miało miejsce wczoraj (21.01) przebyli nie tylko seniorzy ale także wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Ryszard Brański, radni Rady Miasta Legionowo oraz inni zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor żłobka miejskiego Motylkowy Świat Barbara Mierzejewska.

Podkreśliła ona, że do żłobka uczęszcza prawie 200 dzieci, również niepełnosprawnych, które mają szansę na rozwój (np. sali integracji sensorycznej i terapii ruchem). Dzięki wspaniałym warunkom jakie dają dzieciom przede wszystkim pracownicy, każdy maluch traktuje to miejsce jako swój drugi dom. Rola tego miejsca to również umożliwienie rodzicom pracy poprzez opiekę nad ich pociechami. Jednak żadna z przedstawionych kwestii nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie gminy, która rozbudowała i nadal inwestuje w placówkę.

Dyrektor podkreśliła, że wydarzenie jest też momentem spotkania w placówce trzech pokoleń, które razem świętują Dzień Babci i Dziadka. Zaznaczyła również jak ważna jest rola dziadków w wychowaniu kolejnych pokoleń i wpływu na ich właściwy rozwój.

Podczas spotkania głos zabrał również wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, który podkreślił rolę seniorów w rodzinie. Odniósł się również do programu Maluch+ zauważając, iż przyjmowanie wniosków w jego ramach zostało zakończone, a Legionowo również wzięło w nim udział. W związku z tym ma nadzieję, że miasto będzie jego beneficjentem w związku z budową filii placówki.

Samorząd legionowski stara się w jak największym stopniu wspierać rodziców w opiece nad najmłodszymi. Korzystamy z rządowych programów i je realizujemy, zwłaszcza Maluch+ w którym uczestniczymy od 2013 r. Najpierw posłużył on do powstania nowych miejsc dla dzieci w żłobku po jego rozbudowie, a później do ich utrzymania. Zdecydowaliśmy się również na budowę filii naszego żłobka, w związku z ogromnym zainteresowaniem rodziców. - podkreślił podczas spotkania Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny.

Ten niezwykły dzień uświetniły przepiękne występy grup żłobkowych. Dzieci swoim cudownym tańcem wzbudziły zachwyt i podziw wśród zgromadzonych gości.

tekst ze strony: www.legionowo.pl

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 22.01.2020 r., godz. 23.51
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 23.01.2020 r., godz. 00.07
Liczba odwiedzin: 160