-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Wizyta Ministra w żłobku
(Zam: 23.01.2020 r., godz. 00.09)

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo, Dzień 21 stycznia 2020 roku, był dla nas dniem wyjątkowym. Zostaliśmy zaszczyceni wizytą Wiceministra, Sekretarza Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pana Stanisława Szweda. Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka do żłobka przybyło wielu Szacownych Gości oraz Seniorzy. Uroczystość uświetniły występy MOTYLKÓW i ŻABEK. Maluszki oprócz wyśpiewanych piosenek również zatańczyły, wprowadzając gości w podziw i zachwyt.

Minister RPiPS w swoim wystąpieniu podkreślił realizację wielu programów dla najmłodszych, rodziców oraz seniorów.
„– Cieszymy się, że mapa Polski pokrywa się opieką żłobkową – mówił wiceminister Stanisław Szwed. – Powstają kolejne żłobki i kluby dziecięce, z czego się bardzo cieszymy, bo opieka żłobkowa jest potrzebna – dodał. Wspomniał także, że legionowski Żłobek Miejski „Motylkowy Świat” korzysta z dofinansowania z programu „Maluch+” wspierającego rozwój instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi.
Jak zaznaczył wiceszef resortu rodziny, w ramach polityki rodzinnej rządu wspierani są najmłodsi, „średni”, czyli rodzice, do których kierowany jest program „Rodzina 500+”, a także seniorzy.
– Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy w takim międzypokoleniowym spotkaniu uczestniczyć – podkreślił wiceminister Szwed. Dalej mówił m.in. o programie „Senior+”, Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, do którego zgłoszenia (edycja na rok 2020) przyjmowane są do końca stycznia, a także o rozszerzeniu Karty Dużej Rodziny, „Emeryturze+” oraz waloryzacji rent i emerytur.
Wiceminister Stanisław Szwed złożył także obecnym na uroczystości babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta”. źródło - MRPiPS
Podczas wystąpienia Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny podkreślił „Samorząd legionowski stara się w jak największym stopniu wspierać rodziców w opiece nad najmłodszymi. Korzystamy z rządowych programów i je realizujemy, zwłaszcza Maluch+ w którym uczestniczymy od 2013 r. Najpierw posłużył on do powstania nowych miejsc dla dzieci w żłobku po jego rozbudowie, a później do ich utrzymania. Zdecydowaliśmy się również na budowę filii naszego żłobka, w związku z ogromnym zainteresowaniem rodziców”. źródło strona UM
Wszyscy Goście zabierający głos składali Seniorom, Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.
Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat


Przemówienie Pani Dyrektor Barbary Mierzejewskiej
„SZANOWNY PANIE MINISTRZE, PANIE POŚLE, PANIE PREZYDENCIE, PANIE PRZEWODNICZĄCY, WIELCE SZACOWNI GOŚCIE.
W TYM WYJĄTKOWYM MIEJSCU, W SAMYM SERCU LEGIONOWA SPOTYKAJĄ SIĘ DZIŚ TRZY POKOLENIA.
TO DLA NAS ZASZCZYT I WIELKIE WYRÓŻNIENIE GOŚCIĆ PANA MINISTRA I WIELCE SZACOWNYCH GOŚCI
Z OKAZJI PIĘKNEGO DNIA, JAKIM JEST ŚWIĘTO NASZYCH NAJBLIŻSZYCH – BABCI I DZIADKA.
DRODZY SENIORZY, DLA WAS JEST TO PIĘKNY CZAS. CIESZĘ SIĘ, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI. PROSZĘ, POZOSTAŃCIE NADAL TYMI CUDOWNYMI OSOBAMI, KTÓRYMI JESTEŚCIE, PONIEWAŻ ŚLADY, KTÓRE POZOSTAWIACE NA SWOICH WNUKACH SĄ NIE DO PRZECENIENIA. KAŻDY DZIEŃ JEST PEŁEN ISTOTNYCH WSPOMNIEŃ, KTÓRE SĄ PRZECHOWYWANE WE WSPOMNIENIACH WNUKÓW.
WSPÓŁCZEŚNI DZIADKOWIE SĄ WSPANIALI, WAŻNI
I NIEZASTĄPIENI W ŻYCIU NAJMŁODSZYCH CZŁONKÓW RODZINY, KTÓRĄ STWORZYLI WIELKIM WYSIŁKIEM.
ŻYJEMY W CZASACH, GDY ROLA DZIADKÓW WZRASTA I MA OGROMNY WPŁYW NA WYCHOWANIE NOWYCH CZŁONKÓW RODZINY.
PRAWIDŁOWE, POZYTYWNE WIĘZI MIĘDZYPOKOLENIOWE SĄ JEDNYM Z GWARANTÓW SZCZĘŚCIA CAŁEJ RODZINY.
DRODZY GOŚCIE,
W ŻŁOBKU MIEJSKIM W LEGIONOWIE POD OPIEKĄ TROSKLIWYCH OPIEKUNÓW PRZEBYWA PRAWIE 200 MALUSZKÓW, DLA KTÓRYCH TO MIEJSCE JEST ULUBIONYM DRUGIM DOMEM. JEST TO MIEJSCE, KTÓRE NIE TYLKO ZAPEWNIA DZIECIOM SZCZĘŚLIWY ROZWÓJ, DAJE RODZICOM MOŻLIWOŚĆ KONTYNUOWANIA PRACY ZAWODOWEJ, OTACZA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE ORAZ WYMAGAJĄCE SZCZEGÓLNEJ OPIEKI I TROSKI, ALE JEST TEŻ DRUGIM DOMEM DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI ŻŁOBKOWEJ, W KTÓRYM JEST PRZESTRZEŃ DLA TRZECH POKOLEŃ.
KAŻDEGO DNIA ZDAJEMY EGZAMIN PRZED RODZICAMI, UZYSKUJĄC ICH OGROMNE ZAUFANIE I WDZIĘCZNOŚĆ. POŚWIĘCENIE, ZAANGAŻOWANIE I SUMIENNE WYPEŁNIANIE OBOWIĄZKÓW PRZEZ PRACOWNIKÓW PRZYCZYNIA SIĘ DO ZWIĘKSZENIA POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI PRZEBYWAJĄCYCH POD ICH OPIEKĄ. ZAWSZE W CENTRUM ZAINTERESOWANIA STAWIAMY DZIECKO I JEGO POTRZEBY, UMOŻLIWIAJĄC IM WSZECHSTRONNY ROZWÓJ.
DOBRO DZIECKA JEST NASZYM NAJWYŻSZYM CELEM.
DZIĘKI DOSKONAŁEJ WSPÓŁPRACY Z ORGANEM WYKONAWCZYM I UCHWAŁODAWCZYM JEST MOŻLIWY ROZWÓJ ŻŁOBKA MIEJSKIEGO MOTYLKOWY ŚWIAT, KTÓRY NA PRZESTRZENI 10 LAT ZYSKŁAŁ 110 NOWYCH MIEJSC.
OD 2013 ROKU KORZYSTAMY ZE WSPARCIA Z PROGRAMU MALUCH +, MALUCH + EDYCJA ZA ŻYCIEM Z MRPiPS, DZIĘKI KTÓRYM FUNKCJONUJE W ŻŁOBKU DODATKOWA GRUPA, ORAZ UTWORZONYCH ZOSTAŁO 10 MIEJSC DLA DZIECI NIEPEŁOSPRAWNYCH, OTRZYMUJEMY DOTACJĘ NA UTRZYMANIE TYCH MIEJSC, A W 2019 ROKU WYSTĄPILIŚMY Z WNIOSKIEM DO MRPiPS O ŚRODKI NA UTWORZENIE 64 MIEJSC W BUDOWANEJ FILII ŻŁOBKA MIEJSKIEGO JEJ ORAZ WYPOSAŻENIE.
KOŃCZĄC, PRAGNĘ ZŁOŻYĆ PAŃSTWU ŻYCZENIA.
WSPANIALI GOŚCIE, DRODZY DZIADKOWIE, DRODZY SENIORZY, W IMIENIU WŁASNYM ORAZ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI ŻŁOBKOWEJ ŻYCZĘ PAŃSTWU ZDROWIA, RADOŚCI, MIŁOŚCI NAJBLIŻSZYCH ORAZ ŻYCZĘ WAM, ABY KAŻDY NOWY DZIEŃ WASZEGO ŻYCIA RADOŚNIE SIĘ ZACZYNAŁ I RADOŚNIE KOŃCZYŁ”.
Barbara Mierzejewska
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 23.01.2020 r., godz. 00.09
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 25.01.2020 r., godz. 23.23
Liczba odwiedzin: 250