-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2020 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Dwujęzyczne Dzieci - inwestycja w rozwój dziecka
(Zam: 22.11.2020 r., godz. 20.58)

Dwujęzyczny Żłobek Miejski
Motylkowy Świat
Placówka Patronacka
Program Powszechnej Dwujęzyczności
DWUJĘZYCZNE DZIECI


Inwestycja w rozwój dziecka
W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat w Legionowie wiemy, że wczesna dwujęzyczność dla dziecka to skarb wyjątkowy. Dlatego w czerwcu 2014 roku postanowiliśmy zadbać o dziecko szczególnie, wprowadzając w naszej placówce międzynarodowy program "DWUJĘZYCZNE DZIECI".
To właśnie w naszym żłobku w atmosferze zabawy, radości i nowatorskich metod pracy, dzieci z dnia na dzień zdobywają nową wiedzę, doświadczają, poszerzają swoje horyzonty, zdolności komunikacyjne, językowe i społeczne stając się odważnymi obywatelami Europy. Program powszechnej dwujęzyczności powstał z pasji jego autorki, Claire Selby do nauczania języka angielskiego dzieci.

Prócz samych umiejętności językowych, dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.
W żłobku dzieci obcują z materiałami audio oraz wideo. Zarówno w sposób czynny – np. poprzez zabawy ruchowe ilustrujące treść piosenki, jak i bierny – słuchanie przy zabawie klockami, rysowaniu, etc. Korzystamy z wersji instrumentalnej piosenek i zachęcamy dzieci do śpiewania.

Z dniem 1 grudnia 2019 roku, przy akceptacji Rady Rodziców Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat został zakupiony ze środków Rady Rodziców w formie prezentu gwiazdkowego zestaw do domu dla wszystkich dzieci uczęszczających do żłobka.
Drodzy Rodzice, w listopadzie 2020 roku, Rada Rodziców Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat podjęła Uchwałę o kontynuacji nauki języka angielskiego jako drugiego języka w ramach Programu Dwujęzyczne Dzieci.

Żłobek Miejski Motylkowy Świat w Legionowie jako Placówka Patronacka ma swoje przywileje wypracowane przez wiele lat, dzięki którym możemy objąć wszystkie dzieci programem eksperckim do domu. Dlatego też, udaje się zrealizować zakup jako dodatkowy prezent gwiazdkowy dla dzieci. Jest to piękna inwestycja w rozwój naszych MALUSZKÓW, która zrekompensuje się w kolejnych etapach edukacji przedszkolnej i szkolnej. Wierzę, że owocna współpraca domu rodzinnego dziecka i żłobka przy realizacji Programu Powszechnej Dwujęzyczności „DWUJĘZYCZNE DZIECI” przyniesie naszym Maluszkom korzyści w rozwoju edukacji językowej.

Szanowni Państwo, od wtorku 24 listopada za pośrednictwem SMS będziemy Państwu przekazywać login i hasło do aplikacji „DWUJĘZYCZNE DZIECI”.Aplikacja ważna jest do końca roku szkolnego.
W najbliższych dniach przekażę Państwu informację o szkoleniu online dla Rodziców, które przybliży Państwu formę współpracy.


Z poważaniem

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 22.11.2020 r., godz. 20.58
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 22.11.2020 r., godz. 21.38
Liczba odwiedzin: 264