-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2020 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Rekrutacja 2021 r.
(Zam: 03.01.2021 r., godz. 01.06)

Opieka i edukacja w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat dzieci urodzonych w latach 2018 (IX – XII) - 2019 – 2020- 2021


Drodzy Rodzice,


W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat organizowanych jest siedem oddziałów dla dzieci od 20 tygodnia do 3 lat oraz dwa oddziały w Filii Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat dla 64 dzieci od roku do 3 lat.


Każdego roku dzieci 3 letnie, odchodzące do przedszkola tworzą miejsca dla dzieci młodszych.


Od września 2021 roku przygotowujemy miejsca dla nowych dzieci, które 1 września rozpoczną swoją edukację żłobkową.


Do żłobka przyjmowane jest tylko dziecko, które poddane zostało obowiązkowym szczepieniom ochronnym, lub które ze względów zdrowotnych stwierdzonych przez lekarza nie może zostać zaszczepione.


Dokumentem potwierdzającym jest książeczka zdrowia dziecka w części dotyczącej kalendarza szczepień lub zaświadczenie lekarskie w przypadku braku szczepień z powodu przeciwwskazań zdrowotnych.


W ostatnich dniach marca 2021 roku, ukarze się KOMUNIKAT na stronie internetowej żłobka informujący Państwa o kolejnym etapie rekrutacji, który będzie miał miejsce w miesiącu kwietniu 2021 roku, po którym do 15 maja 2021 roku zostaną sporządzone i podane do wiadomości Rodziców listy dzieci przyjętych do żłobka od 1 września 2021 roku.


Opieka, wychowanie, edukacja, żywienie


Opiekę dzieciom zapewniają dyplomowane pielęgniarki, dyplomowani opiekunowie, psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, personel pomocniczy. Nasza kadra żłobkowa to wykształcone, wspaniałe, pełne ciepła i cierpliwości panie. Pracujemy razem już od wielu lat i mieliśmy okazję obserwować nasze pielęgniarki i opiekunów dziecięcych w różnego rodzaju sytuacjach
i wiemy na pewno, że: nigdy nie tracą cierpliwości, zawsze okazują dzieciom czułość, wsparcie i zrozumienie. Mając taką kadrę jesteśmy w stanie zagwarantować naszym małym podopiecznym nie tylko doskonałą opiekę, ale również ciekawy program edukacyjny i rozwojowy. Żłobek prowadzi własną kuchnię. Maluszki mają być u nas przede wszystkim bezpieczne i szczęśliwe. Malutkie dzieci mają również swoje święte prawa: jak porządna drzemka, posiłek zjedzony we własnym tempie, czy dużo, dużo czułości. Od dwunastu lat realizujemy program – „Od żłobka wiemy, zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Wszystkie serwowane przez nas posiłki cechuje to, że są zdrowe i smaczne. Dzieci piją wodę mineralną, kompociki owocowe i herbatki owocowe. Ograniczamy cukier i sól. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie diety dla dzieci z alergiami pokarmowymi i dietami specjalnymi. Zawsze podajemy dzieciom pieczywo jasne i ciemne. Codziennie dzieci jedzą owoce. Podawane w żłobku, uwielbiane przez dzieci przepyszne ciasto jest pieczone przez żłobkową kucharkę.


Uwzględniamy w żywieniu dzieci diety eliminacyjne, diety bezmleczne, bezglutenowe, diety specjalne.


Od dziesięciu lat realizujemy Program „Musical Babies”. Musical Babies to zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku dla dzieci od szóstego miesiąca życia do trzech lat.


Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajania języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy z rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia kształtujące poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach. Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć.


Od 2014 roku w żłobku realizowany jest Program „Dwujęzyczne Dzieci”. Przyświecała nam idea globalnego rozwoju i coraz łatwiejszego dostępu do edukacji w języku angielskim, dlatego postanowiłyśmy położyć nacisk na wprowadzanie języka angielskiego w systemie zajęć prowadzonych codziennie. Tak więc nasze dzieci mają styczność z językiem nie tylko raz czy dwa razy w tygodniu, tak jak to ma często miejsce w tego typu placówkach, ale na co dzień. Są to zajęcia, których długość trwania dostosowana jest do konkretnej grupy wiekowej, polegające głównie na zabawach ruchowych, piosenkach i innych elementach zabawowych.
Im starsze dzieci w grupie, tym intensywniejsza jest zabawa z bohaterami „Baby Beetles”. Naszym zdaniem to codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego we wszystkich grupach wiekowych w żłobku daje możliwość prowadzenia bogatych zajęć edukacyjnych. Dwujęzyczność to inwestycja w rozwój każdego dziecka.


Specjalnie przygotowana seria edukacyjna: „Baby Beetles” (wiek 0-4), w formie spirali językowej wprowadza rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.


Jednocześnie z umiejętnościami językowymi dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.


Dziecko może równolegle oswajać i przyswajać język ojczysty i drugi język i to z całym bogactwem naszkicowanych powyżej dodatkowych korzyści.


Program „Dwujęzyczne Dzieci” realizowany metodą Claire Selby to bardzo ciekawa oferta dla małych dzieci. Świetna metodycznie, prosta do wdrożenia, angażująca opiekunów, wychowawców i rodziców.


Maluszki po zakończeniu żłobka są przygotowane do pełnego uczestniczenia w życiu przedszkolnym, bez niepotrzebnych napięć związanych z adaptacją i rozstaniem z rodzicami. Są również w pełni przygotowane do wyzwań stawianych im w kolejnych etapach ich życia jakim jest przedszkole.


Więcej informacji uzyskacie Państwo telefonicznie. Możecie porozmawiać
i rozwiać wszelkie wątpliwości.


Serdecznie zapraszam


Barbara Mierzejewska


Dyrektor


Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 03.01.2021 r., godz. 01.06
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 03.01.2021 r., godz. 01.06
Liczba odwiedzin: 278