-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
REKRUTACJA 2014 r.
(Zam: 19.03.2014 r., godz. 11.38)

Opieka i edukacja w Żłobku Miejskim dzieci urodzonych w latach 2011 -2014

Drodzy Rodzice,
W Żłobku Miejskim organizowanych jest siedem oddziałów dla dzieci od
20 tygodnia do 3 lat.

Żłobek Miejski dysponuje 174 miejscami. Od września 2014 roku przygotowujemy około 120 miejsc dla nowych dzieci, które 1 września rozpoczną swoją edukację żłobkową.

Opiekę dzieciom zapewniają dyplomowane pielęgniarki, dyplomowani opiekunowie, lekarz pediatra, psycholog, personel pomocniczy. Nasza kadra żłobkowa to wspaniałe, pełne ciepła i cierpliwości panie, wykształcone lub w trakcie kształcenia kierunkowego. Pracujemy razem już od wielu lat i mieliśmy okazję obserwować nasze pielęgniarki
i opiekunów dziecięcych w różnego rodzaju sytuacjach i wiemy na pewno, że: nigdy nie tracą cierpliwości, zawsze okazują dzieciom czułość, wsparcie i zrozumienie. Mając taką kadrę jesteśmy w stanie zagwarantować naszym małym podopiecznym nie tylko doskonałą opiekę, ale również ciekawy program edukacyjny i rozwojowy.
Żłobek prowadzi własną kuchnię. Maluszki mają być u nas przede wszystkim bezpieczne i szczęśliwe. Malutkie dzieci mają również swoje święte prawa: jak porządna drzemka, posiłek zjedzony we własnym tempie, czy dużo, dużo czułości. Od dwóch lat jesteśmy w programie –
„ Od żłobka wiemy, zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Wszystkie serwowane przez nas posiłki cechuje to, że są zdrowe i smaczne. Dzieci piją wodę mineralną, kompociki owocowe i herbatki owocowe. Ograniczamy cukier i sól. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie diety dla dzieci z alergiami pokarmowymi i dietami specjalnymi. Zawsze podajemy dzieciom pieczywo jasne i ciemne. Codziennie dzieci jedzą owoce. Podawane w żłobku, uwielbiane przez dzieci przepyszne ciasto jest pieczone przez żłobkową kucharkę.
Uwzględniamy w żywieniu dzieci diety eliminacyjne, diety bezmleczne, diety specjalne.

Informacje ogólne:
1. Kontynuacja opieki i edukacji żłobkowej
Rodzice/opiekunowie prawni dzieci urodzonych w latach (IX – XII) 2011-2013, które obecnie uczęszczają do żłobka, w przypadku woli kontynuowania opieki i edukacji żłobkowej, zobowiązani są złożyć pisemne potwierdzenie woli kontynuowania opieki w żłobku na druku dostępnym od 1 kwietnia 2014 r. bezpośrednio w żłobku lub za pośrednictwem strony www.zlobek.legionowo.pl w zakładce zapisy do żłobka lub formularze lub klikając w link.
Rodzice składają u dyrektora potwierdzenie woli kontynuowania opieki
w żłobku na kolejny rok. Dzieci rodziców, od których dyrektor nie otrzyma potwierdzenia woli kontynuowania zostaną skreślone z listy.

2. Zapisy do żłobka
W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci urodzone w latach
(IX-XII) 2011– 2014 zamieszkałe w Legionowie.
Rodzice mogą Kartę zgłoszenia pobrać np. ze strony internetowej (KARTA ZGŁOSZENIA lub DEKLARACJI O DALSZYM UBIEGANIU SIĘ O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W LEGIONOWIE ). Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka, po podpisaniu przez oboje rodziców, składają w żłobku.
Formularz karty zgłoszenia dziecka do żłobka:
- podpisują oboje rodzice/opiekunowie prawni dziecka,
- podpisy złożone na formularzu są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych w formularzu ze stanem faktycznym,
- za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności zawartych w formularzu odpowiedzialny jest dyrektor żłobka,
- w przypadku wystąpienia zmiany danych zawartych w karcie zgłoszenia, rodzic zobowiązany jest przynieść do dyrektora wniosek z prośbą o zmianę tych danych,
- jeżeli rodzic chce, aby karta o przyjęcie dziecka do żłobka była rozpatrywana w procesie rekrutacji od konkretnej daty, powinien złożyć
w żłobku stosowne oświadczenie.

Przydział dzieci kontynuujących opiekę i edukację żłobkową i nowo przyjętych do żłobka na rok szkolny 2014/2015 nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup żłobkowych uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących opiekę i edukację w żłobku
i dzieci przyjętych podczas rekrutacji oraz możliwości organizacyjnych.
Do żłobka może być przyjęte dziecko z umiarkowaną niepełnosprawnością. Możliwość przyjęcia dziecka do żłobka, zależy od możliwości zapewnienia przez żłobek szczególnej opieki, wymaganej ze względu na stan zdrowia.

Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na zasadach odrębnych (kwalifikacja w trybie indywidualnym). Rodzice do formularza zgłoszeniowego dołączają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokumenty potwierdzające posiadanie przez dziecko dysfunkcji rozwojowych (zaświadczenie o stanie zdrowia, opinię wydaną przez specjalistę).
Przebieg rekrutacji do żłobka w 2014 roku określa szczegółowy harmonogram.

Maluszki po zakończeniu żłobka są przygotowane do pełnego uczestniczenia w życiu przedszkolnym, bez niepotrzebnych napięć związanych z adaptacją i rozstaniem z rodzicami. Są również w pełni przygotowane do wyzwań stawianych im w kolejnych etapach ich życia jakim jest przedszkole.

Więcej informacji uzyskacie Państwo w żłobku. Możecie przyjść, porozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Serdecznie zapraszam
Barbara Mierzejewska
Dyrektor Żłobka Miejskiego

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 10.03.2014 r., godz. 12.38
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 19.03.2014 r., godz. 11.33
Liczba odwiedzin: 1086