-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Przegląd stomatologiczny
(Zam: 08.02.2015 r., godz. 17.15)

Przegląd stomatologiczny w żłobku, We współpracy z lekarzem stomatologiem Panem Tomaszem Ankiewicz, któremu towarzyszyła Pani Natalia Ankiewicz, również lekarz stomatolog, przeprowadzono przesiewowe badania stomatologiczne, które odbyły się w dniach 3, 4, 5 lutego 2015 roku. Badania przesiewowe przeprowadzone w naszym żłobku mają zarówno wartość edukacyjną jak i profilaktyczną.

Stan uzębienia wpływa w ogromnym stopniu na ogólny stan zdrowia naszego organizmu, jak i rozwój naszych pociech. Przeświadczenie, iż zębów mlecznych nie należy leczyć jest mylne! Zęby mleczne nie tylko zapewniają utrzymanie miejsca dla przyszłych większych zębów stałych, ale także ich zły stan może wpływać na rozwój zębów stałych oraz zdrowie całego naszego organizmu.

Podobnie jest z wadami zgryzu. Poważniejsze wady pojawiające się już nawet w wieku żłobkowym, powodują powstawanie kolejnych zaburzeń zębowych, co w wieku dorosłym nabiera większego znaczenia i stanowić może problem zarówno estetyczny jak i zdrowotny. Przede wszystkim mogą mieć ogromny wpływ na proces dotlenienia organizmu rozwijającego się dziecka. Pojawia się bezdech senny. Dlatego Drodzy Rodzice w razie jakichkolwiek wątpliwości, co do prawidłowości stanu uzębienia Waszych dzieci skonsultujcie się z lekarzem stomatologiem lub ortodontą.
Przegląd stomatologiczny zębów odbył się w przyjaznej, pogodnej atmosferze. Pan doktor podchodził do każdego dziecka w sposób indywidualny, co sprawiło, że dzieci wyzbywały się lęku przed dentystą, z chęcią otwierały buźki
i pokazywały ząbki.
W nielicznych przypadkach Rodzice uzyskają informację od lekarza Tomasza Ankiewicza, dotyczącą zaleceń oraz potrzeby dalszej konsultacji stomatologicznej i leczenia.
W ramach współpracy z lekarzem stomatologiem Panem Tomaszem Ankiewiczem przeprowadzone zostanie spotkania z rodzicami zwiększające ich świadomość i wiedzę na temat zdrowych ząbków, konsekwencji nieleczenia oraz zaniedbywania chorób zębów mlecznych i skutków, które mogą zaistnieć w przyszłości.
Zważywszy na fakt, że profilaktyka stomatologiczna jest niezmiernie ważna dla zdrowia i jakości życia dzieci, przeglądy stomatologiczne zębów na stałe zagościły w kalendarzu żłobka w ramach realizacji programu profilaktycznego.

Serdecznie dziękuję wychowankom Żłobka Miejskiego Pani Natalii
i Tomkowi Ankiewiczom z Przychodni Stomatologicznej „Ankiewicze”
w Legionowie, za zaangażowanie w profilaktykę i edukację naszych maluszków w żłobku, za piękny dar ofiarowany małym dzieciom – troskę o ładne i zdrowe ząbki.

Z serdecznym pozdrowieniem
Barbara MierzejewskaWytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 08.02.2015 r., godz. 17.15
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 08.02.2015 r., godz. 17.15
Liczba odwiedzin: 1139