-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Program Musical Babies
(Zam: 09.05.2017 r., godz. 00.30)

W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat realizujemy zajęcia języka angielskiego dla dzieci uczęszczających do żłobka

>
>

Nauka przez zabawę i zabawa nauką!
Musical Babies to programy nauki języka angielskiego dla dzieci
i niemowląt
, stworzone przez Annę Rattenbury, z wykształcenia filologa
i metodyka, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego - zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
Program opiera się na przekazywaniu dzieciom wiedzy przy wykorzystaniu muzyki, rytmiki i ruchu. Rodzice i wykładowcy zgodnie podkreślają, że ten sposób nauki ma niezwykle pozytywny wpływ na postępy w dalszym kształceniu dziecka. Maluchy, które uczęszczały na zajęcia angielskiego prowadzone tą metodą, cechuje naturalne podejście do nauki języka, wysoki poziom wymowy i intonacji, a także bogaty zasób słownictwa
i niezwykła łatwość w przyswajaniu nowego materiału.
 
Ta metoda realizowana w żłobku pozwala na rozwój Państwa pociech nie tylko w sferze językowej, ale także pod kątem muzyki, tańca i późniejszych relacji społecznych. To także misja naszego żłobka: chcemy, żeby dzieci ucząc się języka, poznawały także reguły zachowania w grupie, podporządkowania się określonym zasadom i poznały uroki przyjacielskiej współpracy. Piosenki „wpadają” w ucho, są łatwe do zapamiętania, dlatego też są bardzo ważnym elementem nauczania języka obcego.
Na tej zasadzie opiera się metodologia zajęć dla niemowląt i małych dzieci Musical Babies, jak i angielski dla dzieci od lat trzech - Musical English.
Dzieci poznają słówka zawarte w piosenkach poprzez czynności, jakie wykonują podczas śpiewania, a powtarzane słowa skutecznie utrwalają się w ich pamięci. Dlatego też doskonale wiemy, że muzyka i rytm, w połączeniu z naśladowaniem gestów i ruchów, są najbardziej efektywną metodą nauki języka obcego.  
Musical Babies to zajęcia muzyczno – ruchowe w języku angielskim, przeznaczone dla dzieci od szóstego miesiąca życia do trzech lat.
Do nauki angielskiego z maluchami wykorzystujemy piosenki, rymowanki i taniec, przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności, które pozwalają na zapamiętanie i utrwalenie słówek.
 
Dla maluszków najważniejszym aspektem jest nabycie prawidłowego wzorca wymowy angielskiej i na to zwracamy uwagę, pracując z nimi.
Zajęcia odbywają się w grupach zamkniętych – bez udziału rodziców, na terenie żłobka. Wkrótce zaproponujemy Państwu zajęcia otwarte, podczas których sami zobaczycie efekty spotkań maluszków z Panią Moniką
i postępy w nauce waszych dzieci.
Wiemy, że nasze pociechy uczą się przez twórczą zabawę, dlatego nie brakuje jej na naszych zajęciach.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 09.05.2017 r., godz. 00.30
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 09.05.2017 r., godz. 00.33
Liczba odwiedzin: 335