-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Aż 220 000 zł dla naszego żłobka
(Zam: 10.08.2017 r., godz. 16.38)

Szanowni Państwo, Z radością informuję Państwa, że pozytywną ocenę otrzymał wniosek Gminy Legionowo biorący udział w konkursie Edycja Specjalna MALUCH plus ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dostosowanie miejsc w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki.

 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnęło konkurs na utworzenie nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki, na dostosowanie istniejących miejsc opieki do potrzeb tych dzieci i dofinansowanie ich pobytu. Edycja specjalna programu „MALUCH plus“ składała się z trzech modułów skierowanych do gmin. W ramach modułu pierwszego można było ubiegać się o środki na utworzenie w 2017 r. nowych miejsc opieki. Środki z drugiego modułu zostaną przeznaczone na dostosowanie istniejących miejsc w instytucjach opieki do potrzeb dzieci z grupy docelowej. W ramach trzeciego modułu gminy mogły pozyskać środki na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki.

Żłobek Miejski Motylkowy Świat w Legionowie otrzymał na utworzenie 10 takich miejsc opieki 200 000 złotych z pierwszego modułu oraz 20 000 na utrzymanie tych miejsc do końca roku. Jest to ogromne wsparcie dla naszej placówki, ponieważ zachodzi taka potrzeba, aby dzieci przebywające w żłobku, a wymagające szczególnej opieki otrzymały niezbędne wsparcie specjalistów w odpowiednio przystosowanych pracowniach (integracji sensorycznej, terapii ruchem, terapii światłem).

W najbliższych tygodniach przed nami realizacja zadania, aby te pięknie wyposażone sale i plac zabaw, mogły służyć potrzebującym dzieciom.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 10.08.2017 r., godz. 16.38
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 10.08.2017 r., godz. 16.41
Liczba odwiedzin: 370