-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail: bajami@interia.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Nauka przez zabawę czy zabawa przez naukę?
(Zam: 28.01.2018 r., godz. 23.54)

W codziennym życiu wciąż spotykam się ze słowami kierowanymi do dzieci i młodzieży: „Przestań się bawić i weź się w końcu do nauki”.

Nauka jest tu wartością, zabawa zaś rozrywką, której można się oddać, gdy jest nadmiar wolnego czasu. Tymczasem, najnowsze odkrycia neurobiologii przekonują, że zabawa jest nierozerwalnie połączona z nauką, a nawet więcej – jest jej najwyższą formą. Dzieci w czasie zabawy są skupione, zaabsorbowane, skoncentrowane. Potrafią być odważne i pokonywać własne słabości i ograniczenia. Mierzą się z trudnymi tematami i rozwiązują problemy.

Drodzy Rodzice,
powyższy fragment jest cytatem z najnowszego artykułu pt: "Nauka przez zabawę czy zabawa przez naukę?", autorstwa pani Eweliny Mikulskiej, psychologa pracującego w naszym żłobku. Serdecznie zapraszam do zapoznania się zarówno z tym tekstem (znajduje się on pod linkiem), jaki i pozostałymi propozycjami naszych specjalistów. Zachęcam do odwiedzania zakładki Psycholog/Pedagog.

pozdrawiam

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 28.01.2018 r., godz. 23.54
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 28.01.2018 r., godz. 23.58
Liczba odwiedzin: 281