-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2020 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Zdrowo jemy ...

...O ZALETACH MROŻONEK

-
Wersja do drukudruk
...O ZALETACH MROŻONEK
Świeże warzywa i owoce są najzdrowsze, ale zimą nie zawsze możesz je dostać. Sięgaj wówczas po mrożonki, ponieważ:1. Tracą o wiele mniej witamin (chodzi przede wszystkim o witaminy z grupy B) niż owoce i warzywa przechowywane w inny sposób (np. kompoty, dżemy, powidła).

2. Nie mają żadnych konserwantów. Pamiętaj, że cukier, sól czy marynata to również konserwanty. Co prawda nie szkodzą zdrowiu, ale powodują większe straty witamin i zmianę smaku. A mrożone owoce i warzywa po rozmrożeniu smakują dokładnie tak jak świeże.

3. Gotuje się je krótko, dzięki czemu straty witamin są naprawdę niewielkie, a ty nie spędzasz długich godzin na przygotowaniu dania dla smyka.

4. Zawierają najwyższej klasy warzywa i owoce. Bo tylko takie mogą być przechowywane bardzo długo bez ryzyka zepsucia, straty jakości i smaku.

5. Owoce i warzywa są zbierane w szczycie sezonu. A właśnie wtedy zawierają najwięcej cennych dla zdrowia maluszka witamin i składników mineralnych.

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 17.01.2016 r., godz. 10.33
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 17.01.2016 r., godz. 10.33
Liczba odwiedzin: 595