-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
bajami@interia.pl
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dwujęzyczne dzieci

-
Wersja do drukudruk
Dwujęzyczne dzieci

Szanowni Rodzice,
od 2014 roku w żłobku realizujemy program „Dwujęzyczne dzieci”.
Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat przyswajają język angielski w sposób zbliżony do tego jak niemowlęta i małe dzieci uczą się języka ojczystego. Dlaczego to właśnie najmłodsi naturalnie „zanurzają się” w drugim języku i stopniowo zaczynają w nim mówić?

We wczesnym dzieciństwie możemy nauczyć się jednego lub więcej języków obcych w stopniu zbliżonym do posługiwania się językiem ojczystym. Opiekunowie towarzyszą dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, jedzenia, spaceru, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń żłobkowych, komunikując się z nimi w dwóch językach. Nasze dzieci stopniowo zaczynają nazywać zabawy po angielsku, uświadamiając sobie, że z niektórymi osobami trzeba komunikować się w drugim języku. Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Chcemy rozwijać dziecięcy, niezwykły potencjał. Poprzez wspólną zabawę, poświęcany im czas i uwagę, możemy podarować dzieciom dwujęzyczność. Po co? Aby dać im więcej szans i możliwości na przyszłość.
 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 01.10.2016 r., godz. 23.16
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 01.10.2016 r., godz. 23.26
Liczba odwiedzin: 1338