-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2020 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Dwujęzyczne dzieci

-
Wersja do drukudruk
Dwujęzyczne dzieci
Program „Dwujęzyczne Dzieci” metodą Claire Selby realizowany w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat w Legionowie

Program od 1 czerwca 2014 roku. Przyświecała nam idea globalnego rozwoju i coraz łatwiejszego Dwujęzyczne Dzieci realizowany jest w Żłobku Miejskim Motylkowy Świat w Legionowie dostępu do edukacji w języku angielskim, dlatego postanowiłyśmy położyć nacisk na wprowadzanie języka angielskiego w systemie zajęć prowadzonych codziennie. Tak więc nasze dzieci mają styczność z językiem nie tylko raz czy dwa razy w tygodniu, tak jak to ma często miejsce w tego typu placówkach, ale na co dzień. Są to zajęcia, których długość trwania dostosowana jest do konkretnej grupy wiekowej, polegające głównie na zabawach ruchowych, piosenkach i innych elementach zabawowych. Im starsze dzieci w grupie, tym intensywniejsza jest zabawa z bohaterami „Baby Beetles”. Naszym zdaniem to codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego we wszystkich grupach wiekowych w żłobku daje możliwość prowadzenia bogatych zajęć edukacyjnych. Dwujęzyczność to inwestycja w rozwój każdego dziecka.

Specjalnie przygotowana seria edukacyjna: „Baby Beetles” (wiek 0-4), w formie spirali językowej wprowadza rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo – muzyczno -ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.
Jednocześnie z umiejętnościami językowymi dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

Dziecko może równolegle oswajać i przyswajać język ojczysty i drugi język i to z całym bogactwem naszkicowanych powyżej dodatkowych korzyści.
Program „Dwujęzyczne Dzieci” realizowany metodą Claire Selby to bardzo ciekawa oferta dla małych dzieci. Świetna metodycznie, prosta do wdrożenia, angażująca opiekunów, wychowawców i rodziców.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat


 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 01.10.2016 r., godz. 23.16
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 13.09.2020 r., godz. 19.55
Liczba odwiedzin: 1621