-
Strona Główna  -  Rejestr zmian  -  Statystyka  -  Redakcja  -  
-
- -
Żłobek Miejski w Legionowie
ul. ppłk. E. Dietricha 1
05-120 Legionowo
tel./fax: (22) 774-56-22
e-mail:
dyrektor@zlobek.legionowo.pl
Zdrowo jemy
Dwujęzyczne dzieci Dwujęzyczne dzieci - Certyfikat Musical babies Certyfikat Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy Chrońmy dzieci Bezpieczny i Przyjazny Żłobek Orły Edukacji GOLD 2019 Orły Edukacji Laureat Konkursu 2019 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2020 Wyróżnienie w Konkursie Żłobek Roku 2019
Strona Główna

Nasi pracownicy

-
Wersja do drukudruk
Nasi pracownicy

SKŁAD PERSONELU GRUP OD 1 WRZEŚNIA 2014 R.

Personel Grupy I

Starszy Opiekun - 4 osoby
Nadzór i wsparcie Starsza Pielęgniarka dyplomowana - 1 osoba

Personel Grupy II

Starsza Pielęgniarka dyplomowana - 1 osoba
Opiekun dziecięcy - 3 osoby


Personel Grupy III

Starsza pielęgniarka – 1 osoba
Starszy Opiekun dziecięcy - 1 osoba
Opiekun dziecięcy – 2 osoby

Personel Grupy IV

Starszy Opiekun dziecięcy - 2 osoby
Młodszy opiekun dziecięcy – 1 osoby

Personel Grupy V

Starszy Opiekun dziecięcy - 2 osoby
Opiekun dziecięcy - 1 osoba

Personel Grupy VI

Opiekun dziecięcy - 2 osoby
Młodszy Opiekun dziecięcy - 2 osoby

Personel Grupy VII

Opiekun dziecięcy – 1
Młodszy Opiekun dziecięcy - 2

Personel pomocniczy każdej Grupy - Woźne grupowe - wspierają fachowy personel w działaniach opiekuńczo-wychowawczych i pielęgnacyjnych odpowiadają za stan sanitarno-higieniczny pomieszczeń Żłobka

Szef kuchni

Pomoce kucharki


Nad przestrzeganiem jakościowym i ilościowym norm żywieniowych czuwa Specjalista ds. Żywienia i Zaopatrzenia oraz Starsza Pielęgniarka Żłobka, odpowiedzialne za przygotowanie właściwych diet dla dzieci (jadłospis) ze wskazaniem diet eliminacyjnych oraz żywienie niemowląt.
W Żłobku istnieje możliwość żywienia dzieci wg zaleceń lekarskich, z zastosowaniem odpowiednich diet.

Podstawą do planowania jadłospisów są normy żywienia dla dzieci (zawarte w Zarządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej). Posiłki dla dzieci są urozmaicone, z dużą ilością warzyw i owoców, dobrane pod względem barwy, kaloryczności, zawartości białka i witamin niezbędnych w budowie i normalnym funkcjonowaniu organizmu.
Jadłospis jest sprawdzony i zatwierdzony przez lekarza pediatrę i Dyrektora Żłobka.

Jadłospis jest umieszczony w poczekalni każdej Grupy. Rodzice codziennie mogą zapoznać się z żywieniem dziecka w ciągu dnia śledząc na bieżąco jadłospis oraz uzyskując informację od personelu czy i jak dziecko zjadło każdy posiłek.

Kontrolę nad żywieniem dzieci i stanem sanitarno-higienicznym w Żłobku sprawuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie.

Za czystość bielizny odpowiada praczka.
 O nas

Kierując się dobrem dziecka, jego bezpieczeństwem, prawidłowym rozwojem psychofizycznym staramy się stworzyć jak najlepsze warunki oraz atmosferę do zaspokojenia najważniejszych potrzeb psychicznych oraz rozwojowych dziecka. Z uwagi na to w żłobku zatrudniona jest profesjonalna i wykwalifikowana kadra osób sprawujących codzienną opiekę nad maluszkami, zapotrzebowanie na miejsca w żłobku jest ogromne. Pracujący w żłobku opiekunowie obdarzeni są wielkim zaufaniem.
Największą grupą kadry pracującej w żłobku stanowią opiekunowie dziecięcy posiadający wyższe wykształcenie, specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji, opieki, zabawy, wychowania. Dbają oni o bezpieczeństwo, pielęgnację, wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim o różnorodnie spędzony czas zabawy. Zwracają szczególną uwagę na to, aby nasze dzieci w ciągu dnia doświadczały wielu wyjątkowych przeżyć sensorycznych, motorycznych, edukacyjnych, społeczno-emocjonalnych, które stymulują globalny rozwój dziecka.
Nad codzienną opieką zdrowotną, higieniczną, żywieniową czuwa starsza pielęgniarka żłobka. Prowadzi dokumentację dzieci w sprawach chorób, pomiarów antropometrycznych, sprawuje nadzór nad sposobami podawania i przyrządzania posiłków, ze szczególną dbałością o diety dla maluszków, żywienie niemowląt oraz żywienie dzieci na dietach specjalnych.
W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat realizujemy Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.
Nad prawidłowym rozwojem dziecka czuwa psycholog i pedagog, obecni w każdej Grupie dziecięcej w wyznaczonych dniach tygodnia. Dbają oni o harmonijny rozwój i stymulację sfery fizycznej, poznawczej, intelektualnej, społecznej, emocjonalnej. Prowadzą systematyczne konsultacje z rodzicami dotyczące funkcjonowania dziecka w grupie rówieśniczej oraz trudności rozwojowych i pojawiających się zaburzeń zachowania. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, która prowadzi badania pilotażowe w siedzibie żłobka, dając wsparcie dziecku.

Z uwagi na duże potrzeby aktywności ruchowej naszych maluszków, spontaniczne reakcje na muzykę, chęć podskakiwania w rytm piosenek, oraz zainteresowanie rodziców nauką języka angielskiego nasz żłobek współpracuje z wykwalifikowanymi nauczycielami muzyki i języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w Grupach II, III, IV, V, VI, VII jeden raz w tygodniu. Są one wspaniałą okazją do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, poczucia własnego ciała, ekspresji mimicznej, analizatora słuchowego. Stymulując aparat artykulacyjny oraz prawidłowy rozwój mowy.
W Żłobku Miejskim Motylkowy Świat realizujemy Program „Dwujęzyczne Dzieci” i Musical Babies.
Talenty malarskie rozwijają się pod okiem artysty malarza Pani Małgorzaty Mirkowskiej Grabowskiej. Zajęcia z plastyki odbywają się jeden raz w tygodniu w Grupach III, IV, VI, VII.

Naszym zadaniem jest wychowanie dziecka poprzez zabawę, która uczy dawać, brać, dzielić się, współpracować i podporządkowywać swoją osobowość grupie.

Jesteśmy po to, aby dbać o wszechstronny rozwój wychowanków i stanowić fachową pomoc dla rodziców. W otoczeniu kolorowych, mądrych i bezpiecznych zabawek oraz wykwalifikowanych opiekunów i pielęgniarek dziecko wspólnie z rówieśnikami doświadcza, eksperymentuje i usamodzielnia się.

Naszym celem jest doskonalenie umiejętności oraz rozwijanie talentów naszych maluszków. Bogaty program zajęć, skonstruowany jest tak, by przez zabawę kształtować najważniejsze kompetencje niezbędne do płynnego wejście Dziecka w życie.
Jesteśmy żłobkiem dla wszystkich i wszyscy możemy go współtworzyć, a naszym celem jest dobro wszystkich dzieci.
Każde dziecko jest wyjątkowe i czerpie niepowtarzalną radość z poznawania świata, a my mamy przyjemność mu w tym pomagać. Poczucie ciepła i bezpieczeństwa dla maluszków jest sprawą najważniejszą. Chcemy, aby nasza żłobkowa kraina była dokładnie dostosowana, wyposażona i zaaranżowana z myślą o maluszkach tak, aby zapewnić im radość ze spędzania u nas czasu.

Barbara Mierzejewska
Dyrektor
Żłobka Miejskiego Motylkowy Świat

 
Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Barbara Mierzejewska, data: 07.10.2013 r., godz. 00.22
Ostatnia aktualizacja: Barbara Mierzejewska, data: 19.03.2017 r., godz. 17.40
Liczba odwiedzin: 5656